Jumalateenistusest

Puhja kirikus toimuvad jumalateenistused igal pühapäeval ja suurtel kirikupühadel kl 11.00 (harva ka õhtusel ajal), – reeglina on ka kaetud armulaud. Jumalateenistus kestab ligikaudu 1 h 20 min. Et kirik on vaid osaliselt köetav, tasub külmal ajal ennast soojalt riidesse panna.
Kantsliesine ala on varustatud soojuskiirguritega. Kõige külmemal ajal peame jumalateenistusi pastoraadis talvekirikus.
Jumalateenistus on turvaline võimalus kohtuda Jumalaga, kogedes isiklikult ja koos teistega Kõigeväelise lähedalolu. Selles tohib osaleda igaüks olenemata taustast. Siin saame maha panna oma vaevad ning võtame Talt vastu armu ja jõudu jätkata oma eluteed. Siit on võimalik
leida hingerahu, tarkust oma suhetes ja keerulistes valikutes, lohutust kurbuses. Ka tervenemine ihulistest haigustest on võimalik.
Mõiste ‘jumalateenistus’ on tõlgendatav kahtpidi: ennekõike teenib seal Jumal meid oma andidega, ning seeläbi saame ka meie suuteliseks teenima Teda.
Kirikusseminek ei ole mingi teene Jumalale; see on pigem loomulik endastmõistetav kohtumine kahe osapoole vahel, – nii nagu abikaasad kohtuvad ja lapsed suhtlevad oma vanematega.
Jumalateenistusel on kindel kord ja rütm, mis vajab esiti harjumist, et kogudus suudaks kaasa mõtelda, palvetada ja laulda. Abiks on Laulu- ja Palveraamat (KLPR) lõpus toodud kord.
Lauluraamatud asuvad kirikus nähtaval kohal, kohe sissepääsu ligidal.
Jumalateenistust peetakse kirikuõpetaja käsiraamatus ehk Agendas antud korra järgi.
Piiblilugemiste aluseks on sajandeid kehtinud saksa perikoobirida, koguduselaulud on valitud vastavalt pühapäeva teemale. Koraalide ja salmide numbrid on nähtaval vastaval numbritahvlil.
Soovitav on kasutada järjehoidjaid, mis lauluraamatute kõrval.
Jumalateenistust saab pidada ka väljaspool kirikut. Enamasti toimub see kord aastas Jaanipäeval kohalikul surnuaial.