Puhja kiriku parendamine

Puhja kirikus on alanud tornikiivri ennistamine. Töövõtja Edepol OÜ, järelevalve AB Anu Kulbach.

KOKKUVÕTE projekti tegevustest ja eesmärkidest:
Projekti eesmärgiks on paremas korras ja aktiivses kasutuses Puhja püha Dionysiuse kirik. Lõpule jõuavad Puhja kiriku välised taastamistööd; restaureeritakse torn ja tornikiiver. Kiriku pööningule on rajatud avariiväljapääs, paigaldatud valgustus, soetatud sündmusteks vajalikud toolid ja ruumi kasutatakse kogukondlike ürituste läbiviimiseks. Tulemuseks on kultuurimälestise ja kogukonnas avalikus kasutuses oleva hoone - Puhja - kiriku säilimine tulevastele põlvedele ja laienenud tegevusvõimalused kiriku pööningul. PRIA toetus Tartumaa Arendusseltsi Leader-meetmest 23462,1€.

Puhja palverännukeskuse arendamine.

Kokkuvõte projekti tegevustest ja eesmärkidest:

Puhja pastoraadil on valminud uus katus. Ühiselt koostööpartner MTÜ Palverännuteega edendati palverännutraditsiooni ja pärandkultuuri turismi Lõuna- Eestis, kaasates kogukonda ja noori ajaloolise väärtusega hoonete, eriti kirikute tutvustamisse. Aktiivne ja jätkusuutlik koostöö toimus Pirita-Vastseliina palverännuteel olevate MTÜ-dega võrgustumise eesmärgil. Puhja kirikuaed on saanud palverännu märgi. Täname Tartumaa Arendusselts MTÜ-d, PRIA-t, kes on toetanud Puhja pastoraadi katuse parendustöid projekti raames 49810,69€-ga.

Puhja pastoraat sai uue piksekaitse

EELK Puhja kogudus alustas 2024. aasta alguses pastoraadi katusevahetuse töödega. Nende käigus valmis ka tänu Kohaliku Omaalgatuse Programmi toetusele koguduse avalikus kasutuses olevale majale uus piksekaitse. Tööd teostas KMH Ehitus OÜ, – aitäh! Suur tänu toetuse eest, Kohaliku Omaalgatuse Programm!

Fotodelt saab juba aimu valmivast katusest, millest tuleb eraldi teavitus pärast töö lõppu.