Muusikatöö

Puhja koguduse muusikaelu korraldavad neli töötegijat:

EELK Puhja koguduses tegutseb kirikukoor Dionysius, mis sai alguse 1995. aasta Lõikustänupühal.
Aastate jooksul on kollektiivis laulnud 43 inimest, kes on olnud valdavalt Puhja ja Rannu koguduste liikmed. Dionysius on olnud kuni 2019.a. jaanuarini Puhja ja Rannu koguduste ühine kollektiiv, teenides
kaasa mõlema koguduse jumalateenistustel. Praegu on Dionysius Puhja koguduse koor.
Dionysius on välja andnud kaks heategevuslikku CD-d: 2003.a. “Olen hääl” Puhja kiriku põranda remondi toetuseks ja 2009.a. koos Valga praostkonna muusikutega “Üksnes Jumala auks” varalahkunud Puhja hooldajaõpetaja Jüri Stepanovi laste toetuseks. Dionysius ja tema dirigendid Miina-Liisa
Kuusemaa ja Meelis Roosaar on pälvinud mitmeid tänukirju Puhja vallavalitsuselt ja luterlikult kirikult kohaliku kultuuritöö edendamise eest. Koor on andnud kontserte Soomes, Lätis, Rootsis ja Venemaal.
Kogudusega on tihedalt seotud noorte muusikute kollektiiv Karijärve
Keelpilliorkester https://www.facebook.com/karijarve?fref=ts. Noored esinevad sageli koguduse üritustel ja Karijärve Keelpilliorkestri suvekooli galakontsert toimub traditsiooniliselt Puhja kirikus.
Kaks aastat on tegutsenud Puhja kooli ja kiriku ühine viisikandlering, mida juhendab Anneli Klaus.
Puhja koguduses toimub aasta jooksul 10-15 kirikukontserti. Kogudus teeb kontserdikorralduses koostööd Puhja Seltsimajaga.
Ootame uusi lauljaid ja kandlelapsi kollektiividega liituma!