Elva valla kaasava eelarve rahvahääletusest

Aeg on avalikkusele teada anda, et Puhja kogudus esitas valla kaasavasse eelarvesse projekti https://www.volis.ee/gvolis/osale/view/540… kiriku pööningu kasutusele võtmiseks. Projekt oleks Puhja kirikul, mis niigi aktiivses kogukondlikus kasutuses, aidanud pööningul korralda uusi põnevaid üritusi: näitused, kino, videod, teistmoodi kontserdid, töötoad, lasteüritused, võimalus toitlustada jne jne. Plaanis oli ehitada kiriku pööningule avariiväljapääs korraliku puidust trepiga, kus on turvaline liikuda. Just praegu, mil töö lae peal käsil, olnuks paras hetk möödaminnes ka trepp ja luuk paika saada. Valla sõelumiskomisjon hääletas Puhja koguduse projekti poolt; otsus lubada see rahvahääletusele avaldati ka septembri lõpus valla infolehes. Paraku oli seal komisjonis neid, kelle meelest pidanuks seal kiriku katuse all – ikka kogukonna huvides – endiselt olema tühjus, pimedus, tolm ja mõni üksik tuvi. Tuues ettekäändeks, et ’kirikud pole avalikus kasutuses’, õnnestuski neil ametnikel meie suureks üllatuseks kõrvaldada rahvahääletuselt Puhja ja ka Rannu koguduste projektid. Olime sunnitud pöörduma õiguskantsleri Ü. Madise poole, kes oma kirjas Elva vallavalitsusele https://www.oiguskantsler.ee/…/Ettepaneku%20tagasil%C3%BCkk… kordas täpselt neidsamu argumente (vallaametnike väärtõlgenduste vastu) mis Puhja koguduse õpetaja Tiit Kuusemaa juba varem. Kuid vallavalitsus, hoolimata isegi õiguskantsleri selgituskirjast, avas kaasava eelarve rahvahääletuse ilma kogudustele võimalust andmata. – NB! omaenda ainsama sellekohase koosoleku otsust rikkudes.

Oli, mis oli, Puhja kandi inimestelt võeti võimalus – vähemalt aastaks – osa saada põnevatest üritustest kiriku pööningul.
Sellegipoolest on meie kirikurahval hea meel teiste Puhja osavalla projektide edust ja kutsume kogukonna liikmeid aktiivselt rahvahääletusel kaasa lööma. Eriti suur rõõm on Rämsi rahva võimalusest saada endale korralik spordiplats, – ka meie koguduse pühapäevakoolilapsed väärivad võimalust hästi sporti teha (terves kehas terve vaim!).